Ίδρυση της “ένωσης παλαιμάχων ποδοσφαιριστών Λακωνίας”- φιλικός αγώνας ποδοσφαίρου με την ποδοσφαιρικής ομάδα βετεράνων η”Μεσόγειος
![Ίδρυση της “ένωσης παλαιμάχων ποδοσφαιριστών Λακωνίας”- φιλικός αγώνας ποδοσφαίρου με την ποδοσφαιρικής ομάδα βετεράνων η”Μεσόγειος](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2018/03/77845d8e1c85ee6133870846ca9ff086_XL.jpg)
Μετά και από την τυπική ίδρυση (έγκριση καταστατικού) της “ένωσης παλαιμάχων ποδοσφαιριστών Λακωνίας” πραγματοποιήθηκαν οι αρχαιρεσίες για την ανάδειξη του πρώτου ΔΣ καθώς και της ΕΕ. Η σύνθεση του ΔΣ είναι η παρακάτω. Πρόεδρος :Χούτρης Π αντιπρόεδρος :Χελιώτης Ν γραμματέας Σταματάκος Ν ταμίας :Κότσαλης Σ μέλος :Μποκος Κ.
Την Παρασκευή 23/3/18 και ώρα 4 μ.μ θα πραγματοποιηθεί στο δημοτικό στάδιο Μολάων φιλικός αγώνας ποδοσφαίρου μεταξύ της ένωσης παλαιμάχων Λακωνίας και της ποδοσφαιρικής ομάδας βετεράνων η”Μεσόγειος”. Ο αγώνας θα γίνει στα πλαίσια της επίσκεψης στην Λακωνία του παγκύπριου αθλητικού συλλόγου “ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ”