ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ: συνέχεια διακρίσεων για τον Έκτορα Ρόντο
![ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ: συνέχεια διακρίσεων για τον Έκτορα Ρόντο](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2014/07/ektoras-Larisa.jpg)
Ο 16χρόνος αθλητής του ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ έδωσε το παρόν στο “Άλκαζαρ” της Λάρισας στις 13 Ιουλίου μετά την μεγάλη διάκριση του (αργυρός πρωταθλητής) στο Πανελλήνιο Παμπαίδων στο Λουτράκι. Η συμμετοχή αθλητών και ο συναγωνισμός ήταν μεγάλος, αλλά ο Έκτορας κατάφερε να βελτιώσει ακόμα περισσότερο την επίδοση του στο άλμα εις μήκος και να φτάσει στα 6,36μ κάνοντας ατομικό ρεκόρ και στην κατηγορία των γεννηθέντων 1999 να είναι δεύτερος. Ο νεαρός αθλητής έκλεισε για αυτήν την περίοδο την αγωνιστική του δραστηριότητα, αποκομίζοντας μεγάλη εμπειρία σε πρωταθλήματα Πανελληνίου επιπέδου και απέδειξε ότι είναι ένας πολλά υποσχόμενος αθλητής.