Γιορτή της Μάνας στην Ελιά
![Γιορτή της Μάνας στην Ελιά](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2013/05/CE-93-CE-99-CE-9F-CE-A1-CE-A4-CE-97-CE-A4-CE-97-CE-A3-CE-9C-CE-97-CE-A4-CE-95-CE-A1-CE-91-CE-A3_-CE-A3-CE-B5-CE-BB-CE-AF-CE-B4-CE-B1_01.jpg)
![](http://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2013/05/CE-93-CE-99-CE-9F-CE-A1-CE-A4-CE-97-CE-A4-CE-97-CE-A3-CE-9C-CE-97-CE-A4-CE-95-CE-A1-CE-91-CE-A3_-CE-A3-CE-B5-CE-BB-CE-AF-CE-B4-CE-B1_01-300x212.jpg)
Κυριακή 12 Μαΐου 2013 στις 8:μμ.στην Ελιά
Στο χώρο εκδηλώσεων του συλλόγου (σχολείο), θα τιμήσουμε την πιο γλυκιά ύπαρξη , την πιο τρυφερή , την μοσχομυρωδάτη γαρύφαλλο και γιασεμί , την πιο φωτεινή σαν τις ημέρες της άνοιξης , την αόρατη κολώνα της οικογένειας , αύτη που έχει ακούσει τα λιγότερα ευχαριστώ και μπράβο , αυτή που πάντα χαμογελά και συγχωρεί και για τον καθένα μας είναι μία και μοναδική, η ΜΑΝΑ μας.
Θέμα: Και ο Θεός έπλασε τη Μάνα!
Ομιλήτρια: Η Προϊσταμένη του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Μολάων
κ. Παναγιώτα Αλειφέρη.
Σας περιμένουμε να την γιορτάσουμε αντάμα.