Θεατρική παράσταση στο Φοινίκι
![Θεατρική παράσταση στο Φοινίκι](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2015/08/DSC_0023.jpg)
Ο Φιλοπρόοδος Σύλλογος Φοινικίου ‘’Η ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΣ’’στα πλαίσια των καλοκαιρινών εκδηλώσεων πραγματοποίησε το Σάββατο 1-8-2015 στην πλατεία του χωριού την θεατρική παράσταση ’ΠΕΡΣΕΣ’’του Αισχύλου από το θεατρικό εργαστήρι Νέων Δήμου Μονεμβασίας.
Τη εκδηλωση χαιρετησαν η Προεδρος του Συλλόγου Λενα Βλάχου η Πρόεδρος του Νομικού Προσώπου του Δήμου Παναγιωτα Αλειφέρη και η Ολυμπία Λαμπούση.