“ΚΟΠΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗΣ ΠΙΤΑΣ ΤΟΥ ΠΑΛΛΑΚΩΝΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ”.
![“ΚΟΠΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗΣ ΠΙΤΑΣ ΤΟΥ ΠΑΛΛΑΚΩΝΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ”.](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2015/02/10968370_352613128244483_4496828427134524606_n.jpg)
Την τρίτη 3/2/15 ο Παλλακωνικός Σύλλογος πραγματοποίησε την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας στο χώρο της σχολής.Μας τίμησε με την παρουσία του και ευλόγησε την πίτα ο Πανοσιολογιότατος Αρχιμανδρίτης Π.Γεράσιμος.Ευχαριστούμε τα μέλη του συλλόγου για την βοήθεια τους, την επιχείρηση Αφοι Δελήγιαννη για την προσφορά της πίτας και των γλυκισμάτων.