Μεταστέγαση Νηπιαγωγείου Μολάων
![Μεταστέγαση Νηπιαγωγείου Μολάων](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2017/09/21271225_10213829639636600_7974959638396135636_n.jpg)
Με την ολοκλήρωση της προσθήκης αιθουσών στο 1ο Νηπιαγωγείο Μολάων ξεκίνησε η μεταστέγαση του 2ου Νηπιαγωγείου Μολάων από το νοικιασμένο κτίριο που στεγαζόταν εδώ και πολλά χρόνια στις νέες αίθουσες που θα λειτουργήσουν για πρώτη φορά φέτος .
Μέχρι σήμερα έχουν εγγραφεί και στα δυο σχολεία 63 μαθητες , ενώ το Νηπιαγωγείο είναι το μοναδικό στην περιφέρεια που φιλοξενεί τμήμα ένταξης .
Η μεταστέγαση γίνεται με την επίβλεψη των διευθυντών των σχολείων , με την βοήθεια των συλλόγων γονέων και με κάλυψη δαπανών από τη Σχολική Επιτροπή του Δήμου Μονεμβασίας .