ΜΟΛΑΙΚΟΣ-Α.-Ε ΔΗΜΟΥ ΣΚΑΛΑΣ 3-1

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ, 3-1 ΤΗΝ Α.Ε. ΔΗΜΟΥ ΣΚΑΛΑΣ Με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο ο Μολαϊκός δεν δυσκολεύτηκε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Α.Ε. Δήμου Σκάλας νικώντας με 3-1 στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Μολάων για τη 19η Αγωνιστική. Μπαίνοντας δυνατά στο παιχνίδι οι παίκτες της ομάδας μας πέτυχαν το 1-0 στο 12ο λεπτό όταν από προσπάθεια του Τζώρτζη ο τερματοφύλακας Χριστάκος απέκρουσε ασθενώς τη μπάλλα και ο Παναγιώτης κοντάκος δεν δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Δέκα λεπτά μετά ο Στέλλιος Κότσαλης με κεφαλιά έκανε το 2-0 και στο 43 μετά από συρτό κόρνερ πάσα του Διαμαντάκη ο Δημήτρης Ρουμάνης με δυνατό σουτ έστειλε τις δύο ομάδας στα αποδυτήρια με το δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του Μολαϊκού έπεσε, οι ευκαιρίες που δημιούργησε για να πετύχει κι άλλο γκολ ήταν λίγες και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-1 με καφαλιά του Στράτη Καραμίχα στο 67ο λεπτό μετά από χτύπημα φάουλ του Γιάννη Χριστάκου. ΜΟΛΑΙΚΟΣ: Φιφλής, Ζώταλης, Χατζησιμιώτης, Αναστασάκος, Ρουμάνης, Γεώργας , Κοντάκος , Κότσαλης , Τζώρτζης (Τραϊφόρος) (Φάββας), Γραμματικάκης, Διαμαντάκης. Επόμενος αγώνας στο γήπεδο Νεάπολης το Σάββατο 2 Μαρτίου στις 3 με το Βοία Νεάπολης.