ΜΟΛΑΙΚΟΣ-ΕΝΘΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑΣ 0-3

Άτυχος αλλά και σε όχι καλή μέρα ήταν ο Μολαϊκός στον πρώτο αγώνα μπαράζ που έδωσε για την άνοδο στη Δ’ Εθνική Κατηγορία την Κυριακή 20 Μαϊου στο γήπεδο Μολάων. Παρ’ ότι στο πρώτο ημίχρονο ήταν εμφανώς ακλύτερος από τον Εθνικό Μελιγαλά, δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ και είχε δοκάρι στο 43′ με τον Σπύρο Γεώργα, στο δεύτερο ημίχρονο αιφνιδιάστηκε και πριν συμπληρωθούν τα δέκα πρώτα λεπτά βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 μετά από γκολ που πέτυχαν για τους φιλοξενούμενους ο Θανόπουλος και ο Διακουμής στο 48′ και στο 53′. Στη συνέχεια οι παίκτες του Μολαϊκού έκλεισαν στα καρέ την αντίπαλη ομάδα, προσπάθησαν να πετύχουν κάποιο γκολ για να μπουν στη διεκδίκηση έστω ενός βαθμού αλλά δεν τα κατάφεραν και ο Ηλίας Μουρούσιας του Εθνικού Μελιγαλά πέτυχε το τελικό 3-0 στο 86ο λεπτό. ΜΟΛΑΙΚΟΣ: Μπουρσούκ, Αβδούλος, Ζώταλης, Κότσαλης, Βουλτσίδης, Γεώργας (Αναστασάκος), Κοντάκος (Τραϊφόρος), Διαμαντάκης, Τζώρτζης, Γκίζης (Αδρακτάς), Οδ. Γραμματικάκης. Ο άλλος αγώνας μεταξύ Παναρκαδικού και Πορτοχελιακού που έγινε στην Τρίπολη έληξε ισόπαλος 2-2. Επόμενα παιχνίδια, την Τετάρτη 23 Μαϊου στο Πόρτο Χέλι με τον Πορτοχελιακό και την Κυριακή 27 Μαϊου στο γήπεδο Μολάων στις 17.00 με τον Παναρκαδικό