Μολαϊκός – Α.Ε. Σπάρτη 1 – 2. Τελικός Κυπέλλου Λακωνίας

DSC_0003
Με το παράπονο για την ακύρωση του καθαρού, όπως αποδεικνύεται και από το βίντεο του αγώνα, δεύτερου γκολ που πέτυχαν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων της κανονικής διάρκειας του αγώνα και ακυρώθηκε ως οφσάιντ από τον επόπτη Καρβούνη, αποχώρησαν από το γήπεδο της Σκάλας οι ποδοσφαιριστές και οι φίλοι του Μολαϊκού μετά τον τελικό αγώνα του κυπέλλου Λακωνίας με αντίπαλο της Α.Ε. Σπάρτης που τελικά κέρδισε με 2-1 και στέφθηκε κυπελλούχος στην παράταση. Η ομάδα της Σπάρτης άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό του αγώνα με κεφαλιά -ψαράκι του Τσούκλη μετά από χτύπημα κόρνερ του Σεμερτζιδη. Στο 19ο λεπτό ο Μολαϊκός ισοφάρισε με πανομοιότυπο τρόπο αφού μετά από χτύπημα κόρνερ του Διαμαντάκη ο Τριαντάφυλλος Αβδούλος με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει τερματοφύλακα Γαρόζη. Η φάση του 93ου λεπτού έμελλε να είναι η πιο καθοριστική του αγώνα αφού ο Σωτήρης Διαμαντάκης μετά από πάσα του Τζώρτζη έφυγε ερχόμενος πίσω από το συμπαίκτη του και τους αμυντικούς της Σπάρτης μπήκε στην περιοχή πλάσαρε εύστοχα στέλνοντας τη μπάλλα στη γωνία του τέρματος αλλά ο επόπτης Καρβούνης έδειξε λανθασμένα οφ σαϊντ. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση κι εκεί με ένα εντυπωσιακό γκολ του Γιώργου Σεμερτζίδη στο 9ο λεπτό η Α.Ε. Σπάρτης κέρδισε 2-1 και κατάκτησε το τρόπαιο.