ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΜΟΛΑΟΥΣ ΒΟΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ 2-3

Στο Δημοτικό Στάδιο Μολάων την Κυριακή 15 Μαΐου διεξήχθη ο τελικός ποδοσφαίρου των προπαίδων για το πρωτάθλημα περιόδου 2010-2011 ,μεταξύ των ομάδων Βοίας Νεάπολης Αναγέννηση Σπάρτης. Ένας ωραίος αγώνας που έγινε η ανατροπή του σκορ στα τελευταία λεπτά του αγώνα που η παράταση ανέδειξε τον πρωταθλητή. Η ομάδα του Βοία άνοιξε το σκορ στο 13΄λεπτό με τον Κοντάκο Βασίλη όπου έληξε το πρώτο ημίχρονο, στο 37΄διπλασίασε τα τέρματα η ομάδα του Βοία παλι με τον Κοντάκο τον Βασίλη, στην συνέχεια στο 55΄λεπτό η ομάδα της αναγέννηση με τον Πετρούλια Μιχάλη πέτυχε το πρώτο γκολ της ομάδα του όπου μετά 2΄λεπτά στο 57′ έγινε η ισοφάριση από τον Κοκκόλη τον Ηλία όπου έληξε το παιχνίδι.
Στην παράταση το νικητήριο γκολ ήρθε από την ομάδα της Αναγέννησης στο 74΄απο Παινέση τον Πάνο οπου η ομάδα της Αναγέννησης Σπάρτης αναδείχτηκε πρωταθλήτρια των Προπαίδων. Μετά το τέλος του παιχνιδιού έγινε απονομή των κυπέλλων και μεταλλίων στις ομάδες και στους προπονητές .Στον αγώνα παραβρέθηκαν ο Αντιδήμαρχος κ. Κολλιάκος,ο Πρόεδρος της ΕΠΣΛ κ.Καρράς, ο Γ. Γραμματέα κ. Δογαντζής, Μέλη Δ.Σ κ. Μπόκος,κ Πουλικόγιαννης και ο Αρχιδιαιτητής κ Σπυράκης. Συγχαρητήρια στις ομάδες και στους προπονητές τους και στις υπόλοιπες ομάδες που συμμετείχαν στο πρωτάθλημα.