ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ Ο ΜΟΛΑΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, 5-0 ΤΟ ΒΟΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

Με το τελικό 5-0 που κατάφερε να πετύχει ο Μολαϊκός στον πρώτο ημιτελικό του φετινού κυπέλλου Λακωνίας μετέτρεψε σε τυπική διαδικασία τον επαναληπτικό που θα γίνει σε 20 ημέρες στη Νεάπολη και εξασφάλισε σε μεγάλο ποσοστό την παρουσία του στον τελικό της 1ης Μαρτίου. Με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου ο Γιώργος Βλάχος άνοιξε το σκορ και με 1-0 τελείωσε το πρώτο ημίχρονο. Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Σωτήρης Διαμαντάκης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 και αμέσως μετά ξεκίνησε ένας επιθετικός μονόλογος των νικητών με αλεπάλληλες ευκαιρίες για γκολ. Ο Σωτήρης Διαμαντάκης με πλασέ στην κίνηση μετά από μακρυνή μπαλλιά του Λούη Λεγάκη, ο Γιώργος Βλάχος με κοντινό πλασέ και ο Κλέαρχος Τζώρτζης με εναέριο σουτ μετά από ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα Δρίβα πέτυχαν τα υπόλοιπα τρία γκολ του Μολαϊκού και διαμόρφωσαν το τελικό 5-0. Στον άλλο ημιτελικό η Σπάρτη κέρδισε τον Ολυμπιακό Γυθείου με 3-1. Οι επαναληπτικοί γώνες, στη Νεάπολη και το Γύθειο θα γίνουν την Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου. ΜΟΛΑΙΚΟΣ: Φιφλής, Γ. Τραϊφόρος, Χατζησιμιώτης (Βουλτσίδης), Ζώταλης, Γεώργας, Αναστασάκος, Βλάχος (Κοντάκος), Χριστάκης (Κρητικός), Λεγάκης, Τζώρτζης, Διαμαντάκης.