Breaking News
Home » ΑΘΛΗΤΙΚΑ » Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών –Γυναικών Στίβου του ΑΠΟΕΛ στο ΟΑΚΑ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών –Γυναικών Στίβου του ΑΠΟΕΛ στο ΟΑΚΑ

stivosdiafora
Το ερχόμενο σαββατοκύριακο(19-20/07) στο Ολυμπιακό Στάδιο “Σπύρος Λούης” το πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών –Γυναικών.
Τρεις αθλητές του ΑΠΟΕΛ θα αγωνιστούν για την υψηλότερη διάκριση.
Αναλυτικά
Ο κων/νος Βασιλάκης στα 800 και 1500Μετρα, Ο Χριστόφορος Πρωτοπαπάς στα 5000Μέτρα και 3000Μέτρα (με φυσικά εμπόδια) πρωταθλητής Κύπρου για το 2014, και τέλος ο Έφηβος Γιώργος Θάνος στα 200 και 400Μέτρα θα δοκιμάσει τις δυνάμεις του απέναντι στους μεγάλους. Στόχος του η βελτιώσει των ατομικών του επιδόσεων για το 2014.
Αθλητές και οι τρεις του Δημήτρη Πλατή. Ο οποίος δηλώνει απόλυτα ικανοποιημένος από την προετοιμασία και τις επιδόσεις των αθλητών του πριν από την μεγάλη συνάντηση.

Δείτε το πρόγραμμα του διημέρου, όπως προέκυψε ύστερα από τις τελικές αλλαγές.
Σάββατο
Πρωί
9:00 Ακοντισμός (Α) -Προκριματικός Κεντρικό – Όριο: 62,00μ.
9:00 100μ. Δεκάθλου (1) (Α) Σειρές
9:20 100μ. με Εμπόδια Επτάθλου (1) Γ Σειρές
9:30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Κ1 – Όριο: 48,00μ.
9:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Δεκάθλου (2) Α 2 σκάμματα
9:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Α Προκριματικός 2 group 2 στρώματα – Όριο: 2,05μ.
9:30 100μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές
9:50 110μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές
10:00 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ A Προκριματικός 2 group 2 στρώματα
– Όριο: 4,70μ.
10:20 100μ. Γ Προκριματικές Σειρές
10:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Γ Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα
– Όριο: 5,80μ.
10:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Επτάθλου (2) Γ Κ2
10:45 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Δεκάθλου (3) Α Κ1 (πέταλο Σφύρας)
10:45 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Κεντρικό – Όριο: 43,00μ.
10:45 100μ. Α Προκριματικές Σειρές
11:15 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός A΄&Β΄group Κ1 – 2 βαλβίδες – Όριο: 15,80μ.
11:20 400μ. Γ Προκριματικές Σειρές
11:30 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα – Όριο: 15,20μ.
11:45 400μ. Α Προκριματικές Σειρές
Απόγευμα
17:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Δεκάθλου (4) Α Κ2
17:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ Κ1
17:30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Επτάθλου (3) Γ Κ1
18:05 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ A ΤΕΛΙΚΟΣ
18:15 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ Kεντρικό
18:50 100μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
19:05 110μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΟΣ
19:15 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:25 100μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ
19:30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό
19:35 200μ. Επτάθλου (4) Γ Σειρές
19:50 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
19:55 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
20:05 400μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ
20:10 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό
20:15 400μ. Δεκάθλου (5) Α Σειρές
20:30 1500μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
20:40 1500μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
20:50 1500μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
21:00 1500μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
21:10 3.000μ. με Φ.Ε. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
21:30 3.000μ. με Φ.Ε. Α ΤΕΛΙΚΟΣ
21:55 4 X 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
22:15 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

Κυριακή
Πρωί
9:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Α΄group Κεντρικό – Όριο: 48,00μ.
9:00 110μ. με Εμπόδια Δεκάθλου (6) Α Σειρές
9:00 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ Προκριματικός 2 group 2 στρώματα – Όριο: 3,60μ.
9:30 400μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές
9:30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Κ1 – Όριο: 57,50μ.
9:30 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα – Όριο: 12,70μ.
9:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Γ Προκριματικός 2 group 2 στρώματα – Όριο: 1,70μ.
9:45 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Δεκάθλου (7) Α
9:55 400μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές
10:25 800μ. Γ Προκριματικές Σειρές
10:30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός B΄group Κεντρικό – Όριο: 48,00μ.
10:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Επτάθλου (5) Γ
10:45 800μ. Α Προκριματικές Σειρές
11:05 200μ. Γ Προκριματικές Σειρές
11:15 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός 2 group Κ1 2 βαλβίδες – Όριο: 13,00μ.
11:25 200μ. Α Προκριματικές Σειρές
11:30 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Δεκάθλου (8) Α
11:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Α Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα – Όριο: 7,30μ.
11:30 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γ Προκριματικός Κεντρικό – Όριο: 44,00μ.

Απόγευμα
17:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ Κ1
17:00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Επτάθλου (6) Γ Κ2
17:00 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:05 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:10 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό
17:45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Δεκάθλου (9) Α Κ2
18:05 400μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:10 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:15 400μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΟΣ
18:20 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό
18:25 200μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:35 200μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ
18:40 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ
18:45 800μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:50 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό
18:55 800μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ
19:05 800μ. Επτάθλου (7) Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:15 1.500μ. Δεκάθλου (10) Α ΤΕΛΙΚΟΣ
19:25 5.000μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ
19:45 5.000μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ
20:15 4 X 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
20:30 4 X 400μ. Α ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*