Μείωση τελών ύδρευσης σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδεςαπο τον Δήμο Μονεμβασίας
![Μείωση τελών ύδρευσης σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδεςαπο τον Δήμο Μονεμβασίας](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2012/03/tapwater.jpg)
O Δήμος Μονεμβασίας στα πλαίσια της Κοινωνικής Πολιτικής που ασκεί και θέλοντας να στηρίξει τις ευπαθείς κοινωνικές ομάδες πολιτών, αποφάσισε τη μείωση των τελών ύδρευσης κατά 30%, για τους δημότες του που ανήκουν σ’ αυτές τις κατηγορίες πληθυσμού.
Ειδικότερα οι κατηγορίες που τυγχάνουν μείωση των τελών, είναι:
• Πολύτεκνοι & ΑΜΕΑ 30% έκπτωση για κατανάλωση έως 200 κυβικά το εξάμηνο.
• Τρίτεκνοι 30% έκπτωση για κατανάλωση έως 150 κυβικά το εξάμηνο.
Όσοι εντάσσονται στις παραπάνω κατηγορίες, μπορούν να προσέρχονται στα κατά τόπους Δημοτικά Καταστήματα, για την προσκόμιση των απαιτούμενων δικαιολογητικών