Ορκωμοσία Δήμος Μονεμβασίας
![Ορκωμοσία Δήμος Μονεμβασίας](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2023/12/Ηρακλής-Τριχείλης.jpg)
Ορκωμοσία της Νέας Δημοτικής Αρχής του Δήμου Μονεμβασίας.
Νέα πτέρυγα του Γενικού Λυκείου Μολάων
Με κάθε επισημότητα σε μια κατάμεστη αίθουσα 400 ατόμων, πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 26 Δεκεμβρίου 2023 & ώρα 18:00 στο χώρο της νέας πτέρυγας του Γενικού Λυκείου Μολάων αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, η τελετή ορκωμοσίας του Δημάρχου, των μελών του Δημοτικού Συμβουλίου, των Προέδρων και Συμβούλων των Δημοτικών Κοινοτήτων του Δήμου Μονεμβασίας.
![Μιχάλης Τριχείλης](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2023/12/Ηρακλής-Τριχείλης-Ορκωμοσία.jpg)
Παναγιότατος Μητροπολίτης Μονεμβασίας και Σπάρτης, κ.κ. Ευστάθιος
Στην τελετή χοροστάτησε ο Παναγιότατος Μητροπολίτης Μονεμβασίας και Σπάρτης, κ.κ. Ευστάθιος, ο οποίος ευχήθηκε στο Δήμαρχο και στους νεοεκλεγέντες συμβούλους γόνιμη και παραγωγική θητεία. Ακολούθησε η υπογραφή του πρακτικού ορκωμοσίας από το Δήμαρχο Μονεμβασίας κ. Ηρακλή Τριχείλη.
Η τελετή ολοκληρώθηκε με την ομιλία του Δημάρχου Μονεμβασίας και την υπογραφή του Πρακτικού Ορκωμοσίας από τους Δημοτικούς Συμβούλους, τους Προέδρους και τους Συμβούλους των Δημοτικών Κοινοτήτων.
![](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2023/12/Ορκομωσία-Μονεμβασία.jpg)
Η τελετή ορκωμοσίας
Την τελετή ορκωμοσίας τίμησαν με την παρουσία τους οι βουλευτές κ.κ. Κρητικός Νεοκλής και Δαβάκης Αθανάσιος, ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου κ. Νίκας Παναγιώτης, εκπρόσωποι του Γεν. Γραμματέα Αποκεντρωμένης Διοίκησης Πελοποννήσου, Δυτ. Ελλάδας και Ιονίου, ο Διοικητής του Α.Τ. Μολάων κ. Γιάννου Παναγιώτης, η Λιμενάρχης Νεαπόλεως Πλωτάρχης Χριστοφοράκη Βασιλική, ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Λακωνίας κ. Βερούτης Θεόδωρος, ο Πρόεδρος του Επιμελητηρίου Λακωνίας κ. Παναρίτης Ιωάννης, ο Δήμαρχος Ευρώτα κ. Βέρδος Δήμος, ο νεοεκλεγείς Δήμαρχος Σπάρτης κ. Βακαλόπουλος Μιχαήλ, ο νεοεκλεγείς Δήμαρχος Ελαφονήσου κ. Τσιριγωτάκης Άγγελος, ο Πρόεδρος του ΦΟΔΣΑ Πελοποννήσου κ. Αργειτάκος Σταύρος, οι Περιφερειακοί Σύμβουλοι κ.κ. Τζινιέρης Σπύρος και Σπυριδάκου Μαργαρίτα, εκπρόσωποι συλλόγων, φορέων και πλήθος κόσμου.