Με λαμπρότητα ο εορτασμός των Θεοφανείων στην Ελιά και στα Πάκια
![Με λαμπρότητα ο εορτασμός των Θεοφανείων στην Ελιά και στα Πάκια](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2019/01/DSC_6563.jpg)
![](http://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2019/01/DSC_6563.jpg)
Με κάθε λαμπρότητα ο εορτασμός των Θεοφανίων στην ενορία των Πακίων χοροστατούντος του εφημέριου π. Παναγιώτη με την παρουσία πιστών και του Τοπικού Συμβουλίου.
Στο γραφικό λιμάνι της Ελιάς πραγματοποιήθηκε και φέτος ο αγιασμός των υδάτων και της κατάδυσης του Τιμίου Σταυρού στη θάλασσα από τον εφημέριο της ενορίας π.Σ. Κότσαλη την παρουσία πιστών με την συνοδεία της φιλαρμονικής της Δημοτικής Ενότητας Μολάων . Την Δημοτική αρχή εκπροσώπησε ο Αντιδήμαρχος κ. Μαυρομιχάλης . Μετά το πέρα της εορτής το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Η ΒΙΑΝΔΙΝΗ μοίρασε γλυκίσματα στον κόσμο.
![](http://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2019/01/DSC_6578.jpg)
![](http://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2019/01/DSC_6528.jpg)
![](http://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2019/01/DSC_6518.jpg)
![](http://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2019/01/DSC_6555-1.jpg)
![](http://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2019/01/DSC_6536.jpg)