Με μεγάλη λαμπρότητα ο εορτασμός του Αγίου Δημητρίου στα Πάκια
![Με μεγάλη λαμπρότητα ο εορτασμός του Αγίου Δημητρίου στα Πάκια](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2016/10/20161026_092048.jpg)
Με την ευκαιρία της γιορτής του Αγίου Δημήτριου τελέσθηκε Θεία λειτουργία στον Ομώνυμο Ναό του χωριού μας χοροστατούντος του Παναγιωτάτου Μητροπολίτη Μονεμβασίας και Σπάρτης κ.κ Ευστάθιο. Παρευρέθηκαν ο Δήμαρχος Μονεμβασίας κ Τριχείλης ,ο Βουλευτής Λακωνίας κ Δαβάκης,η Νομαρχιακή Σύμβουλος κ.Μπελεγρή,ο Αντιδήμαρχος κ Μαυρομιχάλης, καθώς και τα παιδιά του Ειδικού Σχολείο Μολάων με την Προϊστάμενη κα. Αλειφέρη και πιστοί από το χωριό μας και από της γύρω περιοχές.