Ολοκλήρωση εργασιών στο δρόμο Μολάοι- Πάκια- Ελιά
![Ολοκλήρωση εργασιών στο δρόμο Μολάοι- Πάκια- Ελιά](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2012/04/DSC00126.jpg)
Ολοκληρώνεται το έργο επισκευή ασφαλτικών ταπήτων στη επαρχιακή οδό Μολάοι- Πάκια -Ελιά.
Ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου κ. Πέτρος Τατούλης και η Αντιπεριφερειάρχης Λακωνίας κα. Αδαμαντία Τζανετέα επισήμαναν την αναγκαιότητα αποκατάστασης της κατεστραμμένης οδοποιίας γιατί είναι ο κύριος δρόμος που συνδέει τη πόλη των Μολάων με τον παραλιακό- τουριστικό οικισμό της Ελιάς και τόνισαν ότι κρίνεται επιτακτική η ανάγκη της άμεσης επισκευής των βλαβών που παρουσιάζουν επικινδυνότητα διότι κατά τους θερινούς μήνες η κυκλοφορία στο συγκεκριμένο τμήμα είναι αυξημένη.