Σοβαρά προβλήματα στους Μολάους από την κακοκαιρία
![Σοβαρά προβλήματα στους Μολάους από την κακοκαιρία](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2016/09/20160907_073224.jpg)
Σοβαρά προβλήματα προκάλεσε η κακοκαιρία και η καταιγίδα που σημειώθηκε τη νύχτα7-9-2016 απόψε στους Μολάους στα Πάκια και στην Ελιά στη Μεταμόρφωση και στην ευρύτερη περιοχή. Οι δρόμοι έγιναν ποτάμια και η στάθμη των νερών ανέβηκε αρκετά συμπαρασύροντας στο οδόστρωμα λάσπες στην εθνική οδό Σκάλας – Μονεμβασιάς, με τα προβλήματα να εστιάζονται στη περιοχή της Γκαγκανιάς στους Μολάους σε κεντρικούς δρόμους στο φαρράγγι του λάρνακα μεγάλη καταστροφή ,ζημιές σε αγροκτήματα σε αγροτικούς δρόμους όπου η δύναμη του νερού ήταν μεγάλη στο οδικό δίκτυο προς Κουπιά . Υπήρχα ευτυχώς υλικές ζημιές σε αυτοκίνητα όπου παρασύρθηκαν. Μηχανήματα του δήμου Μονεμβασιάς και ιδιώτες βρίσκονται στα σημεία που προκλήθηκαν οι ζημιές και επιχειρούν για να αποκαταστήσουν τις βλάβες.