2ο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παγκρατίου Στο Salerno της Ιταλίας

Την 24 Νοεμβρίου Αναχώρησε η Εθνική Ομάδα Παγκρατίου Αθλήματος την οποία στελέχωσαν 83 αθλητές και αθλήτριες για το Salerno της Ιταλίας όπου και διεξείχθει το 2ο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παγκρατίου Αθλήματος την 25 και 26 Νοεμβρίου.
Οι Έλληνες αθλητές αγωνιστήκαν υπό τις οδηγίες του συντοπίτη μας Εθνικού Προπονητή κ. Λάγγη Ιωάννη.
Την Αποστολή συνοδεύσαν ο Γενικός Γραμματέας της Ε.Ο.Π.Α. κ. Κανελλόπουλος Παναγιώτης και τα μέλη του Δ.Σ. κ. Φελούρης Ιωάννης, Κανακαράκης Παναγιώτης και Παπαδόπουλος Βασίλειος.
Η Ελληνική ομάδα κατέκτησε συνολικά 25 χρυσά, 20 αργυρά και 25 χάλκινα μετάλλια και η χώρα μας κατέκτησε την πρώτη θέση μεταξύ 10 χωρών που έλαβαν μέρος στην ανωτέρω διοργάνωση .
Τα αθλητικά μέλη του Παλακωνικού Συλλόγου που εδρεύει στους Μολάους και πλαισίωναν την Εθνική ομάδα Λάγγης Δημήτριος , Λάγγης Παναγιώτης , Λάγγης Νικόλαος , και Νικολάκου Βασιλική κατέλαβαν αντίστοιχα τις κατωτέρω θέσεις .

• Ο Λάγγης Νικόλαος και Λάγγης Δημήτριος την πρώτη θέση στο αγώνισμα των παλαισμάτων .

• Η Νικολακάκου Βασιλική και ο Λάγγης Νικόλαος την Πρώτη θέση στο αγώνισμα των Μεμειγμένων παλαισμάτων .

• Ο Λάγγης Παναγιώτης την δεύτερη θέση στο αγώνα Παγκρατίου .

Το Δ.Σ. του Συλλόγου μας τους συγχαίρει για τις επιτυχίες τους .