Η Τζανετέα στα Βελανίδια
![Η Τζανετέα στα Βελανίδια](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2015/01/Η_Κ_Ε-¬-¦_Β-_Η-ψ-1.jpg)
Τα Βελανίδια επισκέφθηκε σήμερα Τετάρτη 21 Ιανουαρίου η Αντιπεριφερειάρχης κα Ντία Τζανετέα μαζί με κλιμάκιο των Τεχνικών Υπηρεσιών Πε Λακωνίας και την Περιφερειακή Σύμβουλο κα Μπελεγρή , προκειμένου να παρακολουθήσει την πρόοδο των εργασιών για το αλιευτικό καταφύγιο Βελανιδίων. Στη συνέχεια η κα Τζανετέα επισκέφθηκε το έργο κατασκευής του δρόμου Νεάπολη – Μονεμβάσια. Η Αντιπεριφερειάρχης δήλωσε ότι το έργο που πραγματοποιείται σε γοργούς ρυθμούς εντός χρονοδιαγράμματος, είναι δύσκολο αλλά πολύ σημαντικό γιατί είναι ένα έργο αναπτυξιακό που θα συνδέσει δύο δημοφιλής τουριστικούς προορισμούς , τη Μονεμβάσια και τη Νεάπολη και επέκεινα την Ελαφόνησο.
Από το Γραφείο Αντιπεριφερειάρχη