ΟΡΙΣΜΟΣ ΜΕΛΩΝ Δ.Σ. Ν.Π. ΔΗΜΟΥ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ
![ΟΡΙΣΜΟΣ ΜΕΛΩΝ Δ.Σ. Ν.Π. ΔΗΜΟΥ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ](https://pakialakonias.gr/wp-content/uploads/2014/09/κατάλογος.jpg)
Την πρώτη του τακτική συνεδρίαση πραγματοποίησε την Πέμπτη 18 Σεπτεμβρίου το νεοεκλεγέν Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Μονεμβασίας με 21 θέματα ημερήσιας διάταξης.
Μεταξύ αυτών ήταν και ο ορισμός τακτικών και αναπληρωματικών μελών των Διοικητικών Συμβουλίων των Σχολικών Επιτροπών Α/μιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης, του Λιμενικού Ταμείου Μονεμβασίας, της Κοινωφελούς Επιχείρησης Παιδείας & Περιβάλλοντος Δήμου Μονεμβασίας, του Ν.Π. Κοινωνικής Προστασίας, Αλληλεγγύης, Αθλητισμού και Πολιτισμού.
Συγκεκριμένα:
Πρόεδρος στη Σχολική Επιτροπή Α/θμιας Εκπαίδευσης ορίστηκε ο Δημοτικός Σύμβουλος Χριστάκος Σταύρος με αντιπρόεδρο τη Δημοτική Σύμβουλο Χαραμή- Νατιώτη Αλεξάνδρα
Πρόεδρος στη Σχολική Επιτροπή Β/θμιας Εκπαίδευσης ορίστηκε ο Δημοτικός Σύμβουλος Κολλιάκος Ιωάννης με αντιπρόεδρο τη Δημοτική Σύμβουλο Αλειφέρη Παναγιώτα
Πρόεδρος στο Λιμενικό Ταμείο Νεάπολης ορίστηκε ο Δημοτικός Σύμβουλος Κουτσονικολής Χαράλαμπος και Αντιπρόεδρος ο Μπουτέρης Γεώργιος
Πρόεδρος στην Κοινωφελή Επιχείρηση Παιδείας και Περιβάλλοντος ορίστηκε ο Δημοτικός Σύμβουλος Πετράκης Χρήστος και Αντιπρόεδρος ο Δημοτικός Σύμβουλος Δρίβας Θεόδωρος
Στο Ν.Π. Κοινωνικής Προστασίας, Αλληλεγγύης, Πολιτισμού και Αθλητισμού ορίστηκε η Δημοτική Σύμβουλος Αλειφέρη Παναγιώτα και Αντιπρόεδρος ο Δημοτικός Σύμβουλος Δρίβας Θεόδωρος.